Nowa karetka dofinansowana ze środków Gminy i Miasta

17 grudnia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku pojawiła się nowa karetka , zakupiona dzięki środkom Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oraz Powiatu Rybnickiego.


Nowo zakupiona karetka to wielozadaniowy ambulans typu T przystosowany do przewozu pacjentów na zabieg hemodializy, także pacjentów w pozycji leżącej oraz na wózku inwalidzkim. Ambulans został wyposażony w wielopoziomowe nosze firmy Stryker, instalację tlenową oraz zestaw do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny przekazała na ten cel 70 tys. zł, taką samą kwotę przeznaczyło Starostwo Powiatowe w Rybniku. Koszty wyposażenia karetki opłacił szpital.

„Zależy nam, aby tabor karetek pogotowia, który służy naszym mieszkańcom był nowoczesny i odpowiadający najwyższym normom. Dlatego przychylnie odnieśliśmy się do prośby szpitala o przyznanie środków na zakup ambulansu. Dziękuję także Radzie Miejskiej za pozytywną opinię w tej sprawie i przekazanie środków z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny” – mówi Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.


„Nowa karetka to przede wszystkim gwarancja większego bezpieczeństwa i niezawodności, a także wygoda naszych pacjentów. W miarę naszych możliwości finansowych, staramy się dokładać do działalności szpitala, aby poprawić standard opieki medycznej dla mieszkańców” – podsumowuje Grzegorz Wolnik, Pełnomocnik ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki w UGiM, a także członek Rady Społecznej rybnickiego szpitala.

W wydarzeniu uczestniczyli m. in. dyrektor WSS nr 3 Bożena Mocha-Dziechciarz, Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Pełnomocnik ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki w UGiM Grzegorz Wolnik, kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Rybniku Grzegorz Potysz.

materiał ze strony czerwionka-leszczyny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *